Petek Temizleme

Petek Temizleme

Peteklerde zamanla ısı kaybı görebilirsiniz, bunların en başında radyatör peteklerin üstü kısmının ısınıp alt tarafının ısınmaması en çok karşılaşılan sorunlarından biridir. Diğer karşılaşılan radyatör ısınma sorunları ise, dairede ki tüm peteklerin aynı anda ısınmaması, kombiye yakın olan peteklerin ısınıp uzak olanın ısınmaması, peteklerin hava yapmasından ötürü yeterince ısınmaması gibi bir çok neden olabilir.

Peteklerin Altı Isınmıyor ise
Peteklerde sorun varsa peteklerin alt tarafı genelde en soğuk olan bölgedir. Peki neden en soğuk olan bölge peteklerin alt tarafıdır. Peteklerin içinde bulunan su zamanla korozyon sebebi ile balçıklaşır, balçıklaşan sular kütle ağırlıklarından ötürü, radyatör peteklerin alt tarafına doğru birikir ve devir daim yapamamasına sebep olur.

 

Kombinizdeki Isı Ayarı İle Oynamayın !

Petekler az ısınıyorsa, genelde en çok yapılan hata kombi ısısını yükseltmek peteklerinizin daha fazla ısıtmasını beklemektir. Bunu yaparsanız hem petekleriniz yeterince ısınmaz hemde daha fazla doğalgaz harcamış olursunuz, normalde 40 derecede yanan kombi için aylık 300 tl fatura ödenen bir dairede kombiyi 50 dereceye alarak hem daha fazla ısınamaz hemde aylık 450 tl gibi rakamı boş yere ödersiniz.

 

Sorunun Çözümü İçin Petek Temizliği Yaptırın !

Peteklerinizle ilgili yukarıda saydığımız sorunlar için firmamızdan destek alarak radyatör petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği yapılırken petekleriniz asla sökülmez, kombi sıcak su bağlatınızdan tüm radyatör petek tesisat borularınız ve petekleriniz, kullanılan temizleme ve koruyucu kimyasallar ile tertemiz hale gelerek mükemmel bir ısı elde etmenize olanak sağlar.

 

Petek Temizleme Aşamaları

Petek temizleme işlemi bir tesisat işlemidir ve uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir.

  1. Tesisat içerindeki su uygun peteklerde çekilir
  2. Tesisat içerisinde korozyon ve kireç çözücü sıvı gönderilir
  3. İçerisinde ki tortu, kireç, korozyon ve kirli su tahliye edilir.
  4. Tesisat kombi dahil tüm sistemden temizlendiği denetlenir, çalışma testleri yapılır.

Petek temizliği ve tesisat iç temizliği konusunda daha detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Whatsapp ve Arama: +90 532 201 84 51

Petek temizliği – Kombi Temizliği – Tesisat temizliği

İstanbul Petek temizliği – İstanbul Kombi Temizliği

istanbul Tesisat temizliği