Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçak Tespiti

  • Bilgilendirme: Kırmadan su kaçak tespiti uzmanlık ve ekipman gerektiren bir işlemdir. Lütfen referans ve yeterlilik belgelerini sorgulayınız.

Kırmadan su kaçak tespiti hakkında merak ettikleriniz? 

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nedir?

Kırmadan su kaçak tespiti akustik dinleme cihazları ve termal görüntüleme cihazlarının birlikte kullanımı ile yapılan tespit sistemidir. Bu sistemde görüntüleme cihazları ile alan daraltılır ve akustik dinleme cihazı ile noktasal olarak kaçak konumu belirlenir. Kacağın olduğu bölge de tespitler netleştirilerek, fayans, seramik veya kalebodur kırılmadan sökülerek tamirat işlemine geçilir.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları evinizde ve işyerlerinizde genellikle yanlış yapılanmış veya zamanla eskimiş tesisat borularında meydana gelen arızalanma, yanlış ve kalitesiz kullanılan tesisat malzemelerinin zamanla deformasyona uğraması gibi çeşitli etkenlerden meydana gelmesine su tesisat arızalarına denir. Temu tesisat olarak İstanbul’da her yerde hizmet anlayışıyla firmamız, kırmadan cihazlarla su kaçaklarını noktasal olarak tespit etmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

Su Kaçağı Aşamaları Tespit Aşamaları nedir?

  • Su kaçağı bulma aşaması nasıl olur ?
  • Tespit Aşamasında Kullanılan Cihazlar Nelerdir?
  • Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu ?
  • Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır ? 
  • Temu Tesisat olarak Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

 

Su kaçağı bulma aşaması nasıl olur ?

Kaçağın yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır. Temu Tesisat olarak İstanbul’da sizlere hizmet vererek su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanır. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz, kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Tespit Aşamasında Kullanılan Cihazlar Nelerdir
Akustik dinleme cihazları ile, tesisatınızdaki tüm hatlar kontrol edilir, kaçak eğer temiz su tesisatında ise akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla bulunur.
Su kaçağı eğer atık su tesisatından meydana geliyor ise, kameralı cihazlar ile tesisat boruları görüntülenerek su kaçağının yeri tespit edilir.

Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu ?

Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır ?

Evinizdeki ve İşyerinizdeki Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
Evinizdeki ve İşyerinizdeki  Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
Evinizdeki ve İşyerinizdeki  Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
Evinizdeki ve İşyerinizdeki Parkelerinizde kabarma oluyorsa
Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.

Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

Temutesisat olarak önceliğimiz müşteri memnuniyetimiz ve bu amaçla , önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşıyoruz.
Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulur.

Su kaçak tespit cihazı belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulur ve ekibimiz size o anki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verir.